Bugün, 15 Temmuz 2024 Pazartesi
 • BIST 100

  11064,85%0,37
 • DOLAR

  33,03% -0,02
 • EURO

  36,09% 0,30
 • GRAM ALTIN

  2571,92% 0,42
 • Ç. ALTIN

  4104,48% 0,17

Tortum bende bir sevdadır…

31 Mart 2024 Yerel Seçimler kapsamında yurt genelinde başlatılan, belediye başkanlığı aday adaylıklarının açıklanması noktasında; Erzurum ili Tortum ilçesinin ilk adayları belli olmaya başladı.

ERZURUM 9.11.2023 23:00:00 0
Tortum bende bir sevdadır…

Tortum bende bir sevdadır…

31 Mart 2024 Yerel Seçimler kapsamında yurt genelinde başlatılan, belediye başkanlığı aday adaylıklarının açıklanması noktasında; Erzurum ili Tortum ilçesinin ilk adayları belli olmaya başladı. Bu doğrultuda MHP teşkilatının bağrından yetişmiş ve Tortum ilçesinin hamurundan pişmiş bir isim olan, Tortum’un kendi evladı 1978 doğumlu Hasan Ali Kayabaşı Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklamış bulunmaktadır.

Tarımsal Yapılar ve Sulama alanında uzmanlığı bulunan Ziraat Mühendisi Hasan Ali Kayabaşı’nın Tortum ve Tortum halkının yarınları için gerçek manada değer taşıyan ve yarınlara umut aşılayan projeleri mevcut olup, “adaylık” aşamasında halkına arzını, nasip olması durumunda ise bu projelerin gerçekleştirilmesi noktasında hizmeti için sabırsızlıkla beklemektedir.

Bu aşamada; “Tortum bende bir sevdadır” dileğiyle kendisini tanıtan Hasan Ali Kayabaşı, nasip olması durumunda almış olduğu eğitimi ve tecrübe kazanımlarını halkının faydasına sunmak, Tortum İlçesini ekonomik, kültürel ve refah seviyesi yüksek bir yaşam merkezi haline getirebilmek için gece gündüz çalışma azminde olduğunu beyan etmiştir.

Uzun zamandır, Tortum ve Tortum halkının refah seviyesinin yükseltilmesi ve yaşanabilir bir Tortum yerleşkesi hayaliyle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Hasan Ali Kayabaşı nasip olması durumunda neleri kazanabileceklerini, neleri başarabileceklerini ve halkımla beraber refah seviyesi yüksek bir Tortum İlçesinin nasıl olabileceğini hep beraber göreceğiz dedi.

tum1haber/siyaset

2002/2003 Eğitim ve Öğretim döneminde vekil öğretmen olarak görev hayatına başlayan Hasan Ali Kayabaşı 2004/2007 yılları arasında memleketi Tortum’da mesleğiyle alakalı olarak Ziraat Odaları Birliğinde Ziraat Mühendisi-Genel Sekreter olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde 2006 yılında ayrıca Malatya Bölge Koordinatörlüğüne bağlı olan illerde TARSİM bünyesinde Tarım Sigortaları Havuzu Eksper olarak görev yapmıştır. 

2007/2010 yılları arasında Erzurum’da özel bir Yem Fabrikasında Ziraat Mühendisliği yanı sıra Sorumlu Teknik Müdür olarak görev yapan Kayabaşı burada Yöneticilik, Pazar Araştırması ve Rasyon hazırlama konusunda meslek tecrübesi kazanımına sahip olmuştur. 2010/2016 yılları arasında kuruluşunu yapmış olduğu bir danışmanlık firması ile Ar-Ge Mühendisi olarak Danışmanlık Eğitim ve AB projeleri yazımı konusunda uzmanlık seviyesi kazanmıştır. Bu kazanımlarını 2014/2018 yılları arasında Erzurum İli Yakutiye İlçe Belediyesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Erzurum Yakutiye Belediye Meclis Üyesi olarak halkına hizmet vermiştir. Yine bu dönem içerisinde Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi bünyesinde Ziraat Mühendisi olarak Yönetim Kurulunda üye olarak görev almış ve Danışmanlık, Eğitim ve Avrupa Birliği Projeleri hazırlığı aşamasında, halkının bilgisini pekiştirmiştir.

2016 yılında İstanbul’da bulunan özel bir Yem Fabrikasında Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Hasan Al Kayabaşı; 2016 yılında sadece Trakya ve Marmara bölgesinde faaliyet gösteren bu yem fabrikasında göreve başladıktan sonra Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Tokat, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Muş, Bitlis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Hatay illeri ve bağlı birçok ilçede bayilikler oluşturarak idarecilik, organizasyon ve teşkilatlanma konularındaki başarılarını da ortaya çıkarmıştır.

2022 yılında yine İstanbul merkezli Türkiye’mizin köklü firmalarından birisinin Doğu Anadolu Bölge Bayisi olarak mesleki faaliyetlerine devam eden Hasan Ali Kayabaşı bu tarihten itibaren de Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Erzurum Şubesi bünyesinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almış bulunmaktadır.

Daha önce AB ve Türkiye Cumhuriyeti Destekli TR0305.02/LDI/116 Referans Nolu “Tortum Şelalesi ve Erzurum – Tortum Şelalesi Karayolu Koridorunun Tanıtımı” ve TR0305.02/LDI/132 Referans Nolu “Kırsal Alanda Yükselen Yaşam Kalitesi ve Yeşeren Yeni Ufuklar” isimli projelerin koordinatörlük görevlerini üstlenen Kayabaşı, Gençlik Bakanlığı Destekli DAP Genç – DAP Fest Projesinde Koordinatör yardımcılığı görevini üstlenerek, Gençlik ve Spor Bakanlığı Destekli “Anadolu Kanatlarımın Altında” isimli projede ise Koordinatör yardımcılığı görevini üstlenerek azim ve başarının hayatında tesadüf olmadığını gözler önüne sermiştir. 

Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Çağlayan Bilim Kültür ve Sanat Derneği Başkan Yardımcılığı, Erzurum Tarım Danışmanları Derneği Başkan Yardımcılığı gibi Sivil Topluk Kurum ve Kuruluşlarında da üyelikleri bulunan Hasan Ali Kayabaşı Sosyal Sorumluluk Projelerindeki kazanımlarını Tortum Halkının hizmetine sunma azminde olduğunu ifade ederek, 

Kendsi hakkında blinmesini stediği şeylern aslında Tortum halkının kazanımları noktasında bir kazanç olarak gördüğünü belirterek, hayatı boyunca elde etmiş olduğu tüm bu çalışma tecrübelerini halkının hizmetine sunmak için fırsat verilmesini beklediğini ifade etmiştir. 

Mühendislik bitirme tezini; ARAZİ TOPLULAŞTIRMASI çalışmaları üzerine yapan Kayabaşı arazi toplulaştırması hakkında gerekli bilgi ve deneyime sahip bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Erzurum Ziraat Mühendisleri Odasının Zirai Teknik / Mülk Bilirkişi Listesinde olması sebebiyle Mahkeme keşiflerine sürekli katıldığından TARSİM’e bağlı tarım sigorta eksperi olarak hasar tespit ve risk inceleme çalışmalarına gitmektedir. 

Sektör dışında da Tarımsal Danışmanlık, IPARD Projeleri Fizibilite ve İş Planı Hazırlama Eğitimleri, TR0305.02/LDI/001Her Çevre Tasarımcısının Rüyası: Landcad Eğitimi Projesi ve TR0305.02/LDI/024 Gökyüzüne En Yakın Bitkiler: Alpin Çiçekler Projeleri Eğitim Programlarından birer sertifikaları bulunan Kayabaşı’nın ayrıca KUDAKA Mali Destek Programı Eğitimi, Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığının düzenlediği Organik Tarım Eğitimi, Organik meyvecilik eğitimi, Yakutiye Tarım İlçe Müdürlüğü’nün düzenlediği Arıcılık Eğitimi, KUDAKA Projesi kapsamında düzenlenen Organik arıcılık eğitim sertifikaları mevcuttur. 

Erzurum Ziraat Mühendisleri Odasının düzenlediği Tarımsal Danışmanlık Eğitimi Toprak Koruma Projesi Hazırlama Eğitimi ve Bilirkişilik Eğitimi sertifikaları sahibi olan Kayabaşı’nın ayrıca 2003 Yılında ‘’Aşk ve Hali’’ isimli şiir kitabı bulunmaktadır. 

Askerlik görevini acemi birliği olan Eğirdir Dağ Komando okulunda asteğmen eğitimi alarak, usta birliğinde ise Tunceli ili Hozat ilçesinde J.Komanda Asteğmen tim komutanı olarak yapmış ve başarıyla tamamlamış bir Komando Dadaş olan Kayabaşı, şimdi vatan sevgisinin ve memleketi Tortum’a olan sevdasının hizmet boyutunu genişletmek için görev beklemektedir.


Haber Editörü

Vedat Kan

vedudi25@gmail.com

İYİ Partili Milletvekili Türkoğlu isyan etti! Bu kaderimiz olamaz!

Özgür Özel 15 Temmuz gecesi vasiyet videosu çektiklerini anlattı

Girit Adası açıklarında deprem!

Pazaryeri’nde 15 Temmuz şehidi ve terör şehitleri unutulmadı

Bahçeli: FETÖ'nün iç ve dış uzantılarıyla mücadele amansız sürecek

Çaykur dekara 30 kilogram çay alacak

Red Bull Back Line heyecanı Mersin’de başladı

Kuru yük gemisi İstanbul Boğazı'nd arıza yaptı! Karaya sürüklendi

Bakan Tekin 15 Temmuz şehitleri için Karşıya Mezarlığı'nda

Milli Birlik Treni Ankara'dan yol aldı

UMFED İl Başkanı Erdil' den "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" mesajı

Esnek düşünce Alzheirmer’dan koruyor

Namık Kemal Zeybek’ten 15 Temmuz çıkışı! 15 Temmuz bayram da....

Başkan Görgel: “Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yine hep bir aradayız”

Pençe Kilit'teki sığınakta çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Başkan Tutdere: Adıyaman’ımızı düştüğü yerden kaldıracağız - Videolu Haber

Kamyon motosiklete çarptı: 1’i ağır 2 yaralı - Videolu Haber

Başkan Gülpınar şehitler için okutulan mevlidi şerif programına katıldı

Kocaeli Gölcük'te 15 Temmuz törenleri

Türkiye'den Kuzey Makedonya'daki orman yangına destek

Başkan Güler:”Göndeliç, sayılı turizm merkezlerinden biri olacak”

Trabzon'da pedallar kahramanlar için çevrildi

Sahte diploma dağıttığı iddia edilen Prof., ünlü üniversitenin de sahtesini kurdu!

Başkan Kazım Kurt, İSFALT'ı ziyaret etti

Bakan Uraloğlu: " Kimse böyle bir kalkışmaya cesaret edemeyecek"

15 Temmuz şehitleri İBB önünde anıldı

Osmangazi’de 15 Temmuz şehitleri için lokma ikramı

15 Temmuz şehitleri dualarla yad edildi

Vosvos tutkunları Bilecik'teki Küçükelmalı Tabiat Parkı'nda buluştu

İl Protokolü şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi

Yükleniyor

Haberi Sesli Oku

15 Temmuz, milletimizin bağımsızlık ve demokrasi uğruna verdiği mücadelenin simgesidir

Âsım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek

Bu gecenin idrakine erememek kaybımız olur

Belli ki 15 Temmuzun sorularını çalamamışsınız!

Biz bu toprakları katalogdan seçmedik!

Varoluş destanıdır bu yazılan

Ey gafil! Önce bu milletin şanlı tarihine bir bakıver…

Milletimle gurur duyuyorum

Başkan Oral’dan 15 Temmuz mesajı...

Kıymetli Tortumlular

Antalya Muratpaşa'da yaz dönemi kursları devam ediyor

Kocaeli İtfaiyesi hizmet içi eğitimde

Bursa'da Mikromekanik Alanı öğrenci bekliyor

Miniklerin mezuniyet coşkusu

'Nehirden Denize Özgür Filistin'de ödüller sahiplerini buldu

Güneş Okulu Projesi’nde gençlere sektör tanıtıldı

ERÜ Tıp Fakültesi 50'nci dönem mezunlarını verdi

Denizli'de YKS kursu ücretsiz

Lise Medeniyet Akademilerinde YKS yaz okulu kayıtları başlıyor

Abdülkadir Şahin: darbe girişiminin detayları Bursa’da deşifre edildi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR